Notice: Undefined property: stdClass::$numOfComments in /data/7/7/77c47f13-e858-4cec-8c99-27ea984fd675/ssnizna.sk/sub/old/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 264
Program DofE

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie. V roku 2013 sa do programu zapojilo viac ako milión mladých ľudí z viac ako 140 krajín sveta. Počas takmer 60-ročnej existencie DofE inšpiroval a zmenil životy viac ako ôsmim miliónom mladých ľudí na celom svete.

DofE môže hrať kľúčovú rolu v rozvoji študentov mimo vyučovania prostredníctvom vytvárania príležitostí pre mládež na rozvíjanie ich zručností, zdravého životného štýlu, pomoci druhým a prostredníctvom zážitku z Dobrodružnej expedície. Za svoje úsilie sú študenti oceňovaní prestížnym certifikátom, ktorý má celosvetovú platnosť a hodnotu. Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu ráta s tým, že každý mladý človek má potenciál uspieť bez ohľadu na to z akého prostredia vychádza. Mladí ľudia, ktorí sa zapoja do programu, sa stávajú sebaistejšími, cieľavedomejšími, rozvíjajú svoje zručnosti v oblastiach ako komunikácia, riešenie problémov a líderstvo.  

Stránka Národnej kancelárie programu DofE na Slovensku: www.dofe.sk
Oficiálna stránka medzinárodnej Nadácie programu: www.intaward.org

Program DofE na Spojenej škole v Nižnej

Funguje od júna 2017. V minulom roku úspešne ukončili program naši prví Dofáci a dosiahli bronzovú úroveň. Do programu bolo zapojených viacero študentov. Striebornú úroveň dokončili 8. Svoje bronzové ocenenie si prevzali v septembri 2018 na zámočku Cheteau Gbeľany pri Žiline. Slávnostnú ceremóniu otváral veľvyslanec Spojeného kráľovstva Andrew Gharth.

V tomto roku sú aktívne zapojení desiati naši študenti, ktorí sa práve pripravujú na svoju dobrodružnú expedíciu.

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa DofE kontaktujte:
• Mgr. Holubčíková Anna (kabinet TSV)

000
Čítať 939 krát Naposledy zmenené piatok, 07 jún 2019 10:05
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Viac z tejto kategórie: « Duálne vzdelávanie

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná