Spojená škola - Nižná - Filtrované položky podľa dátumu: pondelok, 24 október 2016
pondelok, 24 október 2016 11:02

Záložka do knihy spája slovenské školy

Takto znie názov celoslovenského projektu vyhláseného Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave. Do 5. ročníka tejto súťaže sa zapojili aj študenti všetkých ročníkov našej umeleckej školy (spolu 36 žiakov). Cieľom projektu je podpora čítania a nadviazanie priateľských kontaktov.

pondelok, 24 október 2016 11:02

Cezpoľný beh

Dňa 26. 9. 2016 sa konalo kolo cezpoľného behu v Zuberci. Každoročne sa tam zúčastnia žiaci základných a stredných škôl z tvrdošínskeho okresu. A my sme neboli výnimkou. Našu školu reprezentovali dva tímy: prvý - dievčenský a druhý - chlapčenský. Dievčatá behali trasú dlhu 3 kilometre a chlapci o dva kilometre viac. Tento rok dievčatá nenadviazali na minuloročné tretie miesto, ale chlapcom sa aj tento rok darilo, síce nevyhrali, ale umiestnili sa na krásnom druhom mieste. Za jednotlivcov uspel aj náš reprezentant Michal Plechár z 3. B.

Dňa 13. októbra 2016 bol na Slovensku vyhlásený štátny smútok. Pri tejto príležitosti zaznela v našom školskom rozhlase relácia, ktorú predniesli Miloš Kázik a Tatiana Tkáčová, žiačka III.G. Túto reláciu, venovanú pamiatke prvého prezidenta demokratickej Slovenskej republiky, uviedli slová básne Milana Rúfusa Tiché laudácio. Pre tých, ktorí si túto reláciu nemohli vypočuť v priamom prenose, prinášame jej textovú verziu.

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná