Notice: Undefined property: stdClass::$numOfComments in /data/7/7/77c47f13-e858-4cec-8c99-27ea984fd675/ssnizna.sk/sub/old/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 264

MLADÝ EURÓPAN 2019 – SPOKOJNOSŤ AJ BEZ POSTUPU

,,Aj napriek tomu, že sme nepostúpili, súťaž som si veľmi užil.“ S takýmto pozitívnym pocitom odchádzal z regionálneho kola súťaže Mladý Európan žiak našej školy, Šimon Púček. Spomínaná súťaž sa uskutočnila  8. apríla 2019 v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne a jej organizátorom bolo občianske združenie V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže v Trstenej. Na regionálnom kole tejto celoslovenskej súťaže sa zúčastnili trojčlenné družstvá stredných škôl z Ružomberku a Oravy. Víťazom tohtoročného oblastného  kola Mladého Európana sa stala Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne. Na druhom mieste sa umiestnilo Gymnázium Ružomberok a tretiu priečku obsadila Stredná odborná škola podnikania a služieb Námestovo.  Tesne za víťaznou trojicou skončilo družstvo našej školy, v zložení Samuel Furťo, Šimon Púček a Štefan Matis. Naši reprezentanti zhodnotili svoju účasť na vedomostnej súťaži celoslovenského významu týmito slovami:                                                                                                                                ,,Súťaž bola veľmi zaujímavá. Dozvedel som sa niečo nové o Európe a o Európskej únii. Som rád, že som sa na tejto súťaži zúčastnil. So spoluprácou v tíme som bol nadmieru spokojný. Odporúčam aj iným, aby sa do podobných súťaží zapájali.“ (Štefan Matis, II.D)                        ,,Na  súťaži bola  príjemná atmosféra. Už v rámci prípravy som sa naučil niečo viac o Európskej únii  a o našich možnostiach v nej.“ (Šimon Púček, II.C)                                                                                                                                                                                                                       ,,Súťaž beriem veľmi pozitívne. Síce sme doplatili na čas, a preto sa nám nepodarilo postúpiť ďalej, ale aj tak som si to veľmi užil. Zaujímavá bola forma súťaže,  ale najviac ma potešila príjemná porota a aj súťažiaci.“ (Samuel Furťo, III.D)

Poďakovanie za vzornú reprezentáciu patrí nielen členom nášho trojčlenného družstva, ale aj ich pedagogickému sprievodcovi -  Ing. Vladimírovi Šrobovi.

                                                                                                                                                                                   Miloš Kázik

                                                                                                                                                                                   Foto: Ing. V. Šroba a OZ V.I.A.C.

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná